Sırbistan sınırında İngiltere vatandaşı Türk ailenin parasına el konuldu

Türkiye’ye yola çıkan İngiltere vatandaşı olan Türk aile, Sirbistan’ın Gradina sınır kapısında gümrük kontrolüne takıldı ve bu yolculuk hayli pahalıya patladı.

Dört kişilik aile İngiliz plakalı Audi araçlarında Gradina sınır kapısında sorgulandı.

Türk aileye, sınırda yapılması gereken 10.000 Euro’nun üzerinde para taşıyıp taşımadıkları soruldu. Aracı süren 46 yaşındaki adam yanında 9/10 bin euro taşıdığını söyledi. Ancak yine de araçtakilerden şüphelenen Sırp gümrük görevlileri onları arama noktasına aldı.

Ailenin eşyalarını karıştıran gümrük görevlileri, çocuk bezi, deterjan paketi, ekmek ve yiyeceklerin arasında yüksek miktarda nakit para buldu.

İngiltere vatandaşı olan 2 çocuklu aile 101,705 bin pound ve 6,500 bin euro ile yakalandı. Aileye, kişi başına yasal sınır olan ve bildirim yükümlülüğünün üst limiti 10 bin euro değerinde pound teslim edildi.

Sırbistan’ın, koronavirüsten sonra sınırlarda el koyduğu gurbetçi paralarının miktarı toplam 4 milyon euro’ya yaklaştığı öğrenildi.

This slideshow requires JavaScript.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.