White Hart Lane’de polise çarpan Aydın Altun cinayete teşebbüsle yargılanacak

Şüpheli sıfatıyla kendisini durdurmak isteyen polis memuruna arabasıyla çarpan 25 yaşındaki Aydın Altun, cinayete teşebbüsten yargılanacak.

Olay, Kuzey Londra’nın Tottenham bölgesinde yer alan White Hart Lane semtinde 29 Ekim Salı günü saat 11.30 civarında meydana geldi.

Polis şüphelendiği için Aydın Altun’un aracını durdurdu fakat duran araç bir anda hızlanarak polise çarptı.

Ölüm tehlikesi atlatan polis memuru olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından en yakın hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay bir gün sonra yakalanarak gözaltına alınan Altun, ateşli silah bulundurma ve cinayete teşebbüs suçlarıyla tutuklandı.

Suffork Road üzerinde gelen olayın ardından hadiseye karışan 4’ü erkek, 1’i kadın olamk üzere 5 kişi daha gözaltına alındı.

Gözaltına alınan erkeklerden ikisinin 17 yaşında, diğerler iki kişinin ise 18 ile 19 yaşında oldukları ve suçluya yardım etme şüphesinden tutuklandıkları belirtildi.

Gözaltına alınan 23 yaşındaki kadının ise adaleti saptırma şüphesiyle tutuklandığı açıklanırken, 5 şüphelinin daha sonra kefaletle serbest bırakıldığı duyuruldu.

Zanlı Altun, dün Highbury Corner Sulh Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı fakat henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.