ODTÜ Mezunları Londra’da ‘Burs Fonu’ için buluştu

TÜRKİYE’NİN en iyi üniversitelerinden biri olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin mezunlarını, Londra’da bir araya getiren Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği ODTÜ-UK tarafından burs fonu’na katkı sağlamak amacıyla Canary Wharf’da bulunan Jazzgir Restaurant’da bir etkinlik düzenledi.

Etkinlik sayesinde bir araya gelerek hasret gideren mezunlara ODTÜ-UK Mezunlar Derneği Sosyal Sekreteri Gürsen Altın yaptığı konuşmasında katılan tüm dernek üyelerine teşekkür etti.

Jazzgir Restaurant’ın büyülü atmosferinde gerçekleşen etkinlikte, Royal Academy of Music’de yüksek lisansını tamamladıktan sonra yaklaşık 8 yıldır Londra’da yaşayan ve profesyonel müzik hayatına burada devam eden Piyanist Ayşe Deniz Gökçin muhteşem bir konser verdi. Programında Mozart’ın Türk Marşı’nı, Çökertme, Chopin’in 2 numaralı sonatını, ayrıca kendisine ait olan Chopin prelüde düzenlemelerini ve Fazıl Say’ın dört şehir sonatından ‘Sivas’ı çalan Gökçin konuşmasında, babasının da bir ODTÜ mezunu olduğunu ve bu sebeple burada olmaktan dolayı ayrıca mutluluk duyduğunu ifade etti.

Birleşik Krallık’ta yaşayan ODTÜ mezunlarının oluşturduğu dernek, bu etkinlikten elde edilen tüm geliri ODTÜ burs fonuna bağışlayacağını bildirdi. 2003 yılında faaliyete geçen derneğin İngiltere genelinde 500 üyesi var. ODTÜ Burs Fonu, her yıl birçok ODTÜ öğrencisinin eğitim giderlerine yardımcı oluyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.