Britanya’da Afrin protestoları düzenlendi

TC Londra Büyükelçilik binası önü

TÜRKİYE tarafından Suriye topraklarında yer alan Afrin’e yönelik başlatılan askeri harekat Londra başta olmak üzere Britanya’nın birçok şehrinde düzenlenen gösterilerle protesto edildi.

Acil eylem çağrısı ile bir araya gelen yüzlerce kişi Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği binası önünde protesto gösterisi yaptı. Eyleme Unite Sendikası yöneticisi Simon Dubbins, İnsan Hakları Savunucusu hukukçu Margaret Owen, Akademisyen Rahila Gupta gibi isimler de katılarak Kürt halkına destek verdi.

Protesto gösterisinde “Afrin Erdoğan’a mezar olacak”, “TC Kürdistan’dan defol” gibi sloganlar atıldı.

Yapılan konuşmalarda Erdoğan’ın ateş ile oynadığı ve olası işgal girişiminin büyük bir savaşa dönüşebileceği, bununsa bölgede halklarına kandan başka bir şey getirmeyeceği ifade edildi. Türkiye’nin Afrin kararı, İngiltere Başbakanlık binası önü, Trafalgar Meydanı ve Rus Büyükelçiliğinde de protesto edildi.

İngiliz Başbakanlık binası önü

LONDRA İLE SINIRLI DEĞİL

Yaşanan gelişmelerin ardından Londra’da başlayan eylemlere Edinburgh, Nottingham, Brighton, Sheffield ve Cardiff’ten destek geldi. Britanya’nın farklı bölgelerinde yapılan protestolarında da İngilizce sloganlar atılıp, pankartlar açılarak Zeytin Dalı Harekatı protesto edildi.

Brighton
Sheffield
Nottingham
Cardiff
Edinburgh
Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.