Türk gardiyan esrar kaçakçılığından tutuklandı

Metropolitan Polisi’nin basın ile paylaştığı bir bildiriye göre, Clerkenwell’de Türkiye asıllı bir hapishane görevlisi 117 gram esrar (cannabis) kaçakçılığı yaparken yakalandı.

Şafak Bozkurt, (28), kaçakçılığını yaptığı esrar dozlarını iç giyimine saklayarak satarken, geçtiğimiz yaz çalıştığı hapishane binasının arama ekipleri tarafından fark edilerek tutuklandı.

Bozkurt, ifadesinde esrar kaçakçılığının kendisine ekstra para getirdiğini itiraf ederken, her sattığı üründen 1,000 pound kazandığını belirtti.

Southwark Mahkemesi’nde görülen davada suçunu kabullenen Bozkurt, iki senelik tecilli hapis cezasına ve 300 saatlik toplum hizmetine çarptırıldı.

Davanın soruşturmasından sorumlu detektif Scott Pavitt, “Bu tip durumlar para sonucu kandırılmış ve yolundan dönmüş hapishane çalışanlarının arz ettiği tehlikeyi gözler önüne seriyor.” Dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.