Türk Ligi’nde büyük skandal!

Türk Ligi’nde Trabzonspor ile Dumlupınar Yeni Malatyaspor arasında oynanması gereken final maçı tehlikeye girdi.

 

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sinan Kaya.

Türk Ligi’nde Trabzonspor ile Dumlupınar Yeni Malatyaspor arasında oynanması gereken final maçı tehlikeye girdi.

TÜRK LİGİ’NDE HAFTAİÇİ MAÇ OYNANAMAZ

Federasyon tarafından bu akşam (17 Mayıs Perşembe) oynanması istenen final maçı için Trabzonspor Londra Futbol Birliği (LFA)’ne başvuruda bulundu. Başkan Sinan Kaya, “Türk Ligi Pazar ligidir. Gerek TTFF’in ve gerekse LFA kuralları gereği hafta içi oynanamaz. LFA’ye itirazımızı yaptık, cevabını bekliyoruz” dedi.

DUMLUPINAR BASKI YAPTI

Federasyona defalarca haftaiçi maç yapamayacaklarını bildirdiklerini söyleyen Sinan Kaya, daha önce 20 Mayıs olarak açıklanan final tarihinin Dumlupınar’ın baskısıyla 17 Mayıs’a çekildiğini iddia etti. Kaya, “Dumlupınar’a kupayı vermek istiyorlar” diye konuştu.

İki hafta önce Federasyon Kupası’nda baskı sonucu haftaiçi oynadıkları kupa maçına da değinen Başkan Sinan Kaya, “O maça eksik oyuncularla ve antrenörsüz çıktık. Yarım kalan ilk maçın tekrarı öncesi LFA’ye başvurduk. LFA, iki takım anlaşamazsa hafta için oynanmaz şeklinde karar verdi. Biz de kupa maçına çıkmadık. LFA’nin bu isteğine rağmen Federasyonun aynı kararı alması manidar” dedi.

Dumlupınar Kulübü yöneticisi Ali Perçin.

YARI FİNAL MAÇINA NİYE ÇIKTILAR?

Dumlupınar Yeni Malatyaspor yöneticisi Ali Perçin de Trabzonspor’un baskı iddiasını yalanladı. Perçin şöyle dedi:,

“Aylık toplantıda play-off’un fikstürü çekildi. 8 Mayıs’ta da play-off’a kalan dört takımın katıldığı toplantıda yarı final ve final maçlarının tarihi belirlendi. Trabzonspor da bu tarihleri bilerek geçen hafta yarı final maçına çıktı. Final tarihini bildiklerine göre niye geçen hafta maça çıktılar? Bizim şampiyon olduğumuz geçen yıl, onların şampiyon olduğu önceki sezonda da hafta arası play-off maçları oynanmıştı. Biz belirtilen gün, yer ve saatte sahada olacağız. LFA’nin vereceği karar bizim konumuz değil.”

 

TTFF Başkanı Kemal Soyer.

KARARDAN DÖNMEYECEKLER

Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Kemal Soyer, maçın Perşembe akşamı oynanması kararından geri dönülmeyeceğini söyledi. Başkan, daha önce takımların hafta içi oynanması konusunda olumlu cevap vererek, centilmenlik anlaşması yaptıklarını hatırlattı. Buna rağmen Trabzonspor’un bu konuda geri adım attığını belirten Soyer, LFA’nin aksi karar vermesi halinde de TTFF olarak ısrarlı olacaklarını kaydetti.

TTFF’nin kararına göre Trabzonspor-Yeni Malatyaspor play-off final maçı bu akşam (17 Mayıs Perşembe) saat 19.45’te New River Sports Centre’da başlayacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin