LFA’den GS FC’ye büyük şok!

LFA Başkanı George Golding.

London Sunday Trophy Cup’ta Londra Futbol Birliği (LFA)’nden GS FC’yi şok etti!

Sarı-Kırmızılı takımın önceki Pazar günü AFC Milano ile oynadığı çeyrek final maçının 75. dakikasında yaşanan ağır sakatlık sonucu yarıda kalan karşılaşma için LFA inanılmaz bir karara imza attı.

Bu dakikada GS FC’den İbrahim Mehmet sakatlanarak baygınlık geçirmiş, gelen ambulansla hastaneye kaldırılmıştı. Türk Ligi’nde de maç yöneten orta hakem Abraham, havanın da kararması nedeniyle oyunu tatil etmişti.

Karşılaşmanın tatil edildiği anda 2-1 geride bulunan GS FC’liler oyunun tekrarını beklerken, LFA Komitesi garip bir kararla maçı yarıda kaldığı andaki skorla tescil etti ve AFC Milano 15 dakika erken biten karşılaşmayı kazanmış kabul edildi. Bu sonuçla konuk takım yarı finale yükseldi.

Başkan Mehmet Mimoğlu, kararı şaşkınlıkla karşıladıklarını söyledi.

GS FC Başkanı Mehmet Mimoğlu, LFA’nin bu kararını şaşkınlıkla karşıladıklarını söyledi. Mimoğlu, birkaç gündür gerek LFA Başkanı George Golding  ve gerekse diğer yetkililerle görüştüğünü, ancak aldıkları karar konusunda kendilerine tatmin edici bir tüzük maddesini gösteremediklerini söyledi. Başkan Mimoğlu, karar için FA’ye şikayette bulunduklarını kaydederek, “Böyle bir kararı nasıl aldılar anlamış değiliz. Şok olduk” diye konuştu.

SON DAKİKA GELİŞMESİ

Öte yandan LFA, GS FC’nin ısrarlı itirazları üzerine Pazartesi akşamı bir açıklama yaparak, konuyu yeniden görüşmeye karar verdi. Mehmet Mimoğlu, £25’luk itiraz ücretini yatırdıklarını söyleyerek, bir kaç gün içinde kararın belli olacağını ifade etti. Mimoğlu şunları söyledi:

“Haklı olduklarını gösteren kural bulamadılar. Laws of Game’de bu konuda kural yoksa maç tekrar oynanır diyor. FA’nin kitapçığında hem tekrar oynanır, hem de maçın tatil anında skorun geçerli olması için iki kulübün onayı gerekir diyor. Sanırım acilenn karar verilmesi gerekiyor. Çünkü itirazımız kabul edildiği için yeni karara kadar AFC Milano’nun bu hafta oynamaması lazım.”

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin