Avusturya’dan müzakereler için açık davet

Avusturya’nın Lefkoşa Büyükelçisi Eva Maria Zeigler, ülkesinin, Kıbrıs sorunundaki müzakerelere ev sahipliği yapması konusunda açık çağrıda bulunduğunu belirtti. 

Avusturya’nın Lefkoşa Büyükelçisi Eva Maria Zeigler, ülkesinin, Kıbrıs sorunundaki müzakerelere ev sahipliği yapması konusunda açık çağrıda bulunduğunu belirtti.

Avusturya’nın AB dönem başkanlığını üstlenecek olmasından dolayı Kıbrıs Rum Haber Ajansı’na verdiği röportajda, Kıbrıs sorunundan da söz eden Avusturya’nın Lefkoşa Büyükelçisi Eva Maria Zeigler, ülkesinin, BM Güvenlik Konseyi kararları ve AB’nin dayandığı ilkeler temelinde Kıbrıs’ı yeniden birleştirecek adil, yaşayabilir ve işlevsel çözümü arzuladığını ve bunu desteklediğini belirtti.
AB dönem başkanı Avusturya’nın, Kıbrıs sorununa ilişkin olarak inisiyatif üstlenip üstlenmeyeceği şeklindeki bir soru üzerine Ziegler, inisiyatiflerin, sadece tüm tarafların istemesi halinde ve BM ile koordineli bir şekilde üstlenilebileceğini ancak ülkesinin, tüm bunlara karşın, yeniden birleşmeye yönelik müzakerelere ev sahipliği yapmak için açık çağrıda bulunduğunu söyledi.  (YENİDÜZEN.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.