Çalışanlara yapılan sosyal yardıma kısıtlama

 

anakiz

İngiltere’de Muhafazakar parti hükümeti, benefit limitini, (sosyal yardım) Greater London bölgesi hariç Birleşik Krallık’ın diğer bölgelerinde yıllık 26 bin sterlinden 20 bin sterline düşürdü.

Çalışma yaşındaki ailelerin aldığı ‘benefit’ sosyal yardım limitinin düşürülmesini kapsayan düzenleme yürürlüğe girdi.
Benefit limiti, Greater London bölgesi hariç Birleşik Krallık’ın diğer bölgelerinde yıllık 26 bin sterlinden 20 bin sterline düşürüldü. Greater London bölgesindeki limit ise yıllık 23 bin sterlin olarak belirlendi.
Limitlerin düşürülmesi, eski maliye bakanı George Osborne tarafından geçen yıl duyurulan 12 milyar sterlinlik sosyal yardım kesintilerinin bir parçasını oluşturuyor.
Bu düzenleme, eski bir bakan ve sendikalar tarafından tepkiyle karşılandı. GMB sendikası, limitlerin düşürülmesini “40 bin bekar anneye yapılan yeni bir saldırı” olarak yorumladı ve ülkedeki çocukların yaşam şanslarını mahvetme riski taşıdığını belirtti.
Yeni yasa doğrultusunda, Greater London bölgesi dışında yaşayanların alacakları maksimum benefit limiti şöyle: Çiftler için haftalık 384.62 sterlin (yıllık 20 bin sterlin), çocuklarıyla birlikte yaşayan bekar kişiler için haftalık 384.62 sterlin (yıllık 20 bin sterlin), çocuğu olmayan veya çocuklarıyla birlikte yaşamayan bekar kişiler için ise haftalık 257.69 sterlin (yıllık 13,400 sterlin).
Greater London bölgesindeki limitler daha yukarıda tutuldu.
Bölge için yeni benefit limiti şu şekilde: Çiftler için haftalık 442.31 sterlin (yıllık 23 bin sterlin), çocuklarıyla birlikte yaşayan bekar kişiler için haftalık 442.31 sterlin (yıllık 23 bin sterlin), çocuğu olmayan veya çocuklarıyla birlikte yaşamayan bekar kişiler için ise haftalık 296.35 sterlin (yıllık 15,410 sterlin).

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.