Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün Yeni Başkanı Seçildi

imo (1)
International Maritime Organization Building
(Uluslararası Denizcilik Örgütü Binası) – Embankment – LONDON

 

DSC_0626

Büyükelçi Çeviköz IMO Başkanı Seçildi

Uluslarası Denizcilik Örgütü olarak bilinen International Maritime Organization (IMO) 2015 yılına kadar Türkiye’nin Londra Büyükelçisi A. Ünal Çeviköz tarafından yönetilecek.

IMO dün 28. genel kurul toplantısı vesilesiyle, Büyükelçi  Ünal Çeviköz ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka’nın evsahipliğinde, uluslararası üstdüzeyde davetlilerin katılımıyla bir resepsiyon gerçekleştirdi.

Resepsiyona, İçişleri Eski Bakanı Abdulkadir AKSU, İslam Konferansı Örgütü Genel Sekreteri Prof. Ekmeleddin İHSANOĞLU, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin ŞEVLİ, Türk Deniz Ticaret Odaları Başkanı Metin KALKAVAN, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Osman Kamil SAĞ, Dünya Denizcilik Üniversitesi Rektörü Recep CANPOLAT, Büyükelçi Müsteşarı Fatih ULUSOY, çok sayıda ülke Büyükelçileri ve üst düzey temsilciler katıldı.

DSC_0764

DSC_0773     DSC_0758

Uluslarası Denizcilik Örgütü  IMO’nun 28. genel kurul toplantısında, Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Ünal Çeviköz’ün 2015 yılına kadar başkanlık görevini sürdürecek olması  münasebetiyle verilen resepsiyonda, Türk mutfağına özgü  yemekler ve tatlılar ikram edildi. Özellikle Antep fıstığıyla yapılmış baklava ve Safranbolu lokumu ilgi görürken, yemeklerden de karnıyarık, sulu köfte, kuzu çevirme ve börek çeşitleri  davetlilerden tam not aldı.

DSC_0858     DSC_0861     DSC_0742     DSC_0624

 

Resepsiyonda Dr. Fazıl Küçük Türk Okulu öğrencileri; Ege, Karadeniz ve Akdeniz yörelerine ait folklör gösterileriyle konukları kendilerine hayran braktı.

DSC_0649     DSC_0683     DSC_0732

.

Haber: Burak Gülşen

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin