İngiltere’deki marketlerde maske kullanımı zorunlu hale geldi

İngiliz hükümeti yapmış oldu açıklama ile, 24 Temmuz’dan itibaren mağazalarda ve süpermarketlerde maske takmanın zorunlu hale getirildiğini açıkladı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, daha önce yapmış olduğu açıklamada maske takmanın “gerekli” olduğunu dile getirmişti.

Maske takma zorunluluğu ilk olarak 15 Temmuz’da toplu taşıma araçlarında uygulanmaya başlanmıştı.

Toplu taşıma kurallarına uygun olarak, 11 yaşın altındaki çocuklar maske takma zorunluluğundan muaf tutulacaklar.

Takmayanlara cezai işlem uygulanacak

Hükümetin almış olduğu maske takma kararına uygulamayan kişilere polis tarafından 100 sterlin para ceza uygulanacak. 14 gün içerisinde ödenen cezalar 50 pound olacaktır.

Ana muhalefetteki İşçi Partisi de bu durumun yavaş ve karışık olduğunu ve hükümetin maske takma zorunluluğunun neden hemen uygulamaya koymadıklarını anlamakta güçlük çektiklerini söyledi.

Sağlık Bakanı Matt Hancock, koronavirüsün yayılmasını en aza indirgemek ve insanları mağazalara güvenli bir alışveriş yapmalarını sağlamak için zorunlu maske kullanımı ile ilgili bir rehber oluşturacaklarını ve bugün basın aracılığı ile duyurulacağını aktardı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.