Uber’den yeni hizmet: Londra’da tekne turu

Dünya’da en fazla kullanılan taxi uygulaması Uber, yeni bir iş birliğine imza atıyor.

Londra’da Thames Nehri üzerinde bulunan ve nehir otobüs hizmeti veren Thames Clippers ile iş birliğine giden Uber, 23 iskele üzerinden 20 güçlü yolcu botu ile tekne turları yapmaya hazırlandını duyurdu.

Covid-19 salgını dolayısıyla 3 ay içerisinde toplam zararı 2.9 milyar dolarlık bulan Uber, yeni iş çeşitleri üzerinde girişimlerde ve yatırımlarda bulunuyor. Nehir otobüs hizmetinin yanı sıra taşımacılık ve dağıtım alanlarına yatırım yapıyor.

Hafta başı, Amerika merkezli yemek dağıtım şirketi olan Postmates’i 2.65 milyar dolar karşılığında satın aldı.

Girişler QR kod ile yapılacak

Uber Boat’a binmek isteyen yolcular mobil uygulama üzerinden rezervasyon yapıp biniş için gerekli olan QR kodu oluşturabilirler. Londra’da yaşayanlar şu anda olduğu gibi Oyster kart ve contactless kart (temassız banka kartı) ile bota binebilirler.

Yüz maskesi takmak zorunlu

Birleşik Krallık Hükümeti tarafından getirilen ve Transport for London (TfL)’de uygulanan tüm hijyen kurallar ‘Uber Boat’ içinde geçerli olacak. Gemiye binecek tüm yolcuların yüz maske takma zorunluluğu olacak. Yolcuların yanı sıra gemi mürettebatının’da kişisel koruyucu ekipman giyme zorunluluğu var.

Uber, yapmış olduğu bu girişim ile teknelerin arabalarından daha iyi bir çözüm olabileceğini ve trafik sorununa bir nebzede olasa fayda sağlayabileceğini savunuyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.