İngiliz ressamın eseri 67.8 milyon pounda alıcı buldu

İngiliz ressam Francis Bacon’ın üç tablodan oluşan eseri, 67.8 milyon pounda alıcı buldu.

Sothebys’s müzayede evinin pazartesi günü online olarak yaptığı açık arttırmada Bacon’un üç tablodan oluşan eseri 67.8 milyon pounda satıldı.

Francis Bacon’ın Aeschylus’un yazdığı Oresteia trajedisinden ilhamla yaptığı, 1981 yılına dayanan üç parçalı tablo, açık arttırma evine toplamda 363.2 milyon dolar kazandırdı.

Çin’den online olarak açık arttırmaya katılan bir alıcı ile New York’tan açık arttırmaya katılan diğer bir alıcı yaklaşık 10 dakikalık bir rekabetin ardından eserin satışı gerçekleşti.

1984 yılında Norveçli bir koleksiyoncu tarafından satın alınan eser ve Norveç’te bulunan modern sanat müzesi Astrup Fearnley Museet tarafından satıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.