Birleşik Krallık’ta koronavirüs sebebiyle 282 kişi daha hayatını kaybetti

Koronavirüs Birleşik Krallık’ta can almaya devam ediyor. Yapılan tüm uyarılara ve alınan tüm önemlere rağmen yayılmaya devam eden ölümcül virüs 282 kişinin daha yaşamına son verdi.

İngiltere Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 22 Mayıs saat 17.00 itibarıyla salgın sebebiyle ülkede hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 36 bin 675 kişiye ulaştı.

Bakanlığın internetten yaptığı açıklamada son 24 saatte 116 bin 585 adet test yapıldığı, test yapılan kişilerden 2 bin 959’sinde virüse rastlandığı belirtildi.

Ayrıca 19 Mayıs saat 09.00 itibarıyla Birleşik Krallık genelinde toplam 3 milyon 348 bin 507 adet test yapıldığı, test yapılan kişilerden 257 bin 154’inde virüse rastlandığı açıklandı.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.