Kraliyet ailesi üyesinin gizlice yemek hazırlayıp dağıttığı ortaya çıktı

İngiliz basını Prens Edward’ın eşi Kontes Sophie’nin her hafta ihtiyaç sahiplerine yemek dağıtmasını konuşuyor… Kimseye haber vermeden gönüllü bir şekilde gizlice İngiliz Ulusal Sağlık Sistemi ile birlikte yemek hazırlayan Kontes Sophie’nin daha sonra temizlik yaptığı da ortaya çıktı.

Corona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen İngiltere, Wessex Kontesi Sophie’yi konuşuyor… İngiliz tahtının 11’inci varisi olan ve Kraliçe Elizabeth ile Philip’in 3’üncü oğlu olan Prens Edward’ın eşi olan Wessex Kontesi’nin her hafta başkent Londra’daki doktorlar için öğle yemeği dağıttığı ortaya çıktı.

İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetelerinden Daily Mail’in yayınladığı fotoğraflarda 55 yaşındaki Wessex Kontesi Sophie, yemek hazırladıktan sonra çalıştığı yerin temizliğini de üstlendi.

Kontesin kimseye haber vermeden yardım kuruluşuyla çalıştığı açıklandı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA GÖNDERİLİYOR

Milyoner finansçı Ian Wace’in finanse ettiği yemek bağışına katılan Sophie’nin haftada bir gün kimseye haber vermeden yemek hazırladığı belirtildi. Bu yemeklerin Londra’daki Barts, King’s, Epsom ve St. Helier’de çalışan sağlık çalışanlarına gönderildiği belirtildi. Sophie’nin de yer aldığı ekibin her hafta 59 bin ücretsiz yemek dağıttığı aktarıldı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.