İngiltere’de perakende satışlar yüzde 0.2 yükseldi

İngiltere’de perakende satışlar  Temmuz’da beklenmedik şekilde online promosyonlar öncülüğünde yüzde 0.2 yükseldi ancak artış tüketicilerin Brexit krizi ortamında temkinli davrandığına işaret ediyor.

Perşembe günü Ulusal İstatistik Bürosu tarafından açıklanan verilere göre, dükkanlardaki ve online satışların hacminin yüzde 0.2 gerileme beklentisine karşılık akaryakıt fiyatları dahil aylık bazda 0.2, yıllık bazda ise yüzde 3.3 arttığı belirtildi. Yıllık bazda beklenti yüzde 2.5 olarak gerçekleşmesi yönündeydi.

Akaryakıt fiyatları hariç perakende satışlar yıllık bazda yüzde 2.3’lük beklentiye karşılık yüzde 2.9 olarak gerçekleşti.

Son üç ayda toplam satış büyümesibu yılın en düşük büyümesine işaret etti.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.