Yeraltı trenlerinde iletişim kurabilmek artık mümkün…

İnsanların yeraltı tren hattı kullandıkları sırada, iletişim kurmasını sağlayan bir uygulama oluşturuldu.

İnsanların yeraltı tren hattı kullandıkları sırada, iletişim kurmasını sağlayan bir uygulama oluşturuldu.

TubeChat isimli uygulama, tren hattı içerisinde mobil sinyal veya wi-fi olmadığında 200 metreye kadar uzaklıkta olan cihazlara bağlanmak için Bluetooth’u kullanır.

TubeChat isimli uygulama geliştiricileri, Londralılar arasında yalnızlıkla mücadeleye yardımcı olmak için uygulamayı yarattıklarını söyledi.

Uygulama yaratıcılarından Nina Tumanishvili, bir gün tüpte olduğunu ve insanların kendi telefonlarına gömüldüklerini, kendi kapalı dünyalarında yaşadığını fark etmesi üzerine uygulamayı geliştirme ihtiyacı duyduğunu belirterek, “Teknoloji onları izole etmiş durumda. Bunu değiştirmek istedim. Teknolojiyi, insanları birbirine bağlamak ve daha yakına getirmek amacıyla kullanmak istedim” dedi.

Uygulama Şu anda yalnızca iOS’ta kullanılabiliyor. Gelecek yıl ise tanıtılacak bir Android sürümüyle kullanılabilir.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.