Kavurucu sıcaklar Londra’yı esir aldı

Son zamanlarda bu kadar sıcağa alışkın olmayan Londra, bu hafta ve önümüzdeki hafta 30lu derecelerdeki kavurucu sicaklar yaşayacak.

Metoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre bu hafta yükselişe geçen sıcaklıkların 35 dereceyi geçmesi bekleniyor. Bu kadar sıcağa alışkın olmayan Londra bu sayede İngiliz turistlerin yoğunlukla tercih ettiği bir çok İspanyol şehirlerinden daha sıcak hale gelecek.

Okullarında tatil olduğu bu günlerde sıcak hava ile birlikte toplu taşımada bazı aksaklıkların yaşanabileceği bildirildi.

Günlerin uzaması ve havanın açık olmasını fırsat bilenler mayosunu ve güneş kremini alarak kendini parklara attı. Yazlık kıyafetlerini giyen, “Güneşi bulmuşken güneşlenmemek olmaz!” diyen herkes dilediği gibi güneşin tadını çıkarıyor.

İNGİLTERE’DE KURALIK REKOR YAPTI

İngiltere’de kuraklık rekor seviyeye ulaştı. Meteoroloji ofisinden yapılan açıklamaya göre ülke son 50 yılın en kurak dönemini yaşıyor.

Bu yaz İngiltere genelinde sıcak hava ve kuraklık hakim. Meteoroloji ofisinin verilerine göre İngiltere’ye yaz başından bu yana yalnızca 47 milimetrelik yağış düştü.
Kuraklık parklar ve çayırlardaki çimenlerin kuruyup sararmasına yol açtı. İngiltere’de rüzgarlar da etkisini azalttı. Geçen yılın aynı dönemine göre rüzgar enerji üretiminin yüzde 40 oranında düştüğü belirtiliyor.

Kuraklık nedeniyle su kaynakları da alarm veriyor. Yetkililer vatandaşları su tasarrufu yapmaları konusunda uyarıyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin