“Kürt toplumu Suriye Barış Sürecinin bir parçası olmalıdır”

İŞÇİ Partili Milletvekili Joan Ryan, Kürt toplumunun Suriye’nin iç savaşını ve gelecek çatışmaları sona erdirmek için müzakere sürecine dahil edilmesini istedi.

Ryan, “Kürtlerin arzuları ve İngiltere’nin çıkarları” hakkında Dışişleri Komisyonunun paylaştığı rapor üzerine açıklamalarda bulundu, “Dışişleri ve Federal Büro’nun Demokratik Birlik Partisi (PYD) / Halkın Koruma Birimlerinin (YPG) Suriye’nin savaşını sona erdirmek için Cenevre prosedürüne dahil edilmesini ve ülkenin geleceği hakkında konuşması konusunda bir tutumu olmalıdır.” ifadesini kullandı.

Ryan ayrıca bu durumu yakından takip etmeye devam edeceğini ve Suriyeli Kürt toplumunun barış içinde yaşaması yönünde çalışmalar yürüteceğini söyledi.

İfadesine şöyle devam etti, “Dışişleri komitesi tarafından sunulan bu raporda, Kürtlerin anlamlı siyasi katılımını ve temsilciliğini desteklemek ve onların sosyal ve kültürel haklarını tanımaya çağıran Dışişleri Komiteyi memnuniyetle karşıladım.” dedi.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.