Londralılara TfL’den ‘iyi haber’

Londra’da yaşamanın giderek zorlaştığı günümüzde hemen hemen çoğu zaman fiyat artışı haberleri ile karşılaştığımız bir gerçek. Geçtiğimiz iki yılda nakliye ücretleri % 5.5 oranında artarken, geçim ücretleri de yükselmeye devam ediyor. Ancak son günlerde Londra’da belediyeye ait olan taşımacılık firması olan TfL’den herkesi sevindirecek ‘iyi haber’ geldi.

Yapılan açıklamada Londralılar bu ay sonundan itibaren otobüsleri 1 saat içerisinde sınırsız olarak kullanabilecek. Böylelikle 1.5 poundluk otobüs ücretinden tasarruf edilmiş olacak.

Daha önce otobüslerde sadece 2 kez değişim yapıldığında ve iki otobüs seferi arasında metro,tren gibi bir değişim yapılmadığında geçerli olan indirim, ay sonu itibari ile 1 saat içerisinde sınırsız olarak kullanılabilecek.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan fiyat artışı konusu ile ilgili olarak ise şunları söyledi:

“12 ay boyunca maalesef otobüs ve metro seferlerinde birçok gecikme ve iptal olayı yaşandı. Böyle bir durumda fiyat artışının söz konusu bile olamaz.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.