İngiltere’den AB’ye ‘ortak adım’ çağrısı

İngiltere Başbakanı Theresa May, Brexit sonrası geçerli olacak bir ticaret anlaşmasına ilişkin müzakereleri başlatmak için Avrupa Birliği ile ortak adım çağrısı yaptı.

AB ile eski Sovyet devletleri arsında yapılacak zirve toplantısına katılmak üzere Brüksel’e giden May, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk’la müzakereler konusunda görüşeceğini söyledi.

May, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Hem İngiltere hem de Avrupa Birliği açısından bir sonraki aşamaya geçmek için birlikte ilerlememiz gerektiğine inanıyorum” dedi.

AB, ticaret müzakerelerini başlatmadan önce May’in tazminat miktarı ve diğer tekliflerini iyileştirmesini istiyor. May ise, yeni bir teklif vermeden önce ticaret müzakereleriyle ilgili garantisi istediklerini belirtiyor. (DÜNYA.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.