Londra’da 35 kişinin yaşadığı eve, polisten şafak baskını (VIDEO)

KUZEY Batı Londra’da neredeyse tüm odaları duvardan duvara yatak olan, üç yatak odalı bir evde sıkışık şekilde yaşayan 35 kişinin bulunduğunu tespit etti.

Polis’in baskın yaptığı evde aynı anda sekiz kişinin aynı odada uyuduğunu gördü. Brent bölgesinde bulunan evin, ayrıca mutfak ve arka bahçesinde yere serili şilteler bulundu.

Belediye yetkilileri ve polis, ruhsatsız paylaşılan evin sahibi hakkında soruşturma başlattı.

Aşırı kalabalık ve anti-sosyal davranış şikayetlerini takip eden polis tarafından düzenlenen bir şafak baskını ile yakalandı.

Polisin eve girdiğinde karşılaştığı görüntülerse adeta şok ediciydi. Koridorda çok sayıda ayakkabı ve yerlerin tamamen yataklarla dolu olduğu görüldü.

Brent konseyi sözcüsü konu ile ilgili olarak kalan kiracıların mülkten tahliye edilmediği ve soruşturma boyunca orada kalabileceklerini söyledi.

Mahalli idarede konut ve refah reformu kabine üyesi Cllr Harbi Farah, mal sahibinin “düşük maaşla çalışan insanların bu tip mal sahipleri tarafından sömürüldüğünü” söyledi ve ekledi:

“Bu utanç verici bir uygulama ve özellikle şok edici bir örnektir. Kiracılarına haksız muamele eden mal sahiplerine de bir ibret olmalıdır. Çünkü sıra onlara da gelecektir.”

Yetkililer, sahte ev sahiplerine, lisanssız malları kiralama gibi konut yasalarını ihlal edenler için 30 bin sterline kadar yeni sivil ceza önlemleri almaya karar verdiler.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.