Boston Dynamics, kuş robotlarıyla lojistik sektörüne adım atıyor

Boston Dynamics’in yeni robot projesi belli oldu

Ürettiği robot köpek modelleri ile tanınan Boston Dynamics, şimdi de kuş robotlarıyla lojistik sektörüne adım atıyor.

Spot ve Spot mini isimli robot köpek modelleri ile bilinen Boston Dynamics’in yeni projesi belli oldu.

Independent gazetesinin şirketin CEO’su Robert Playter’ın Disrupt 2020’ye verdiği mülakattan derlediği habere göre, şirketin yeni hedefi kuşu andıran robotlar.

Handle robotunun yeni bir versiyonu gerliştirmek için harekete geçen şirket, kuş benzeri bir makine üzerindeki çalışıyor. Projeye ait detayların önümüzdeki haftalarda netlik kazanması bekleniyor.

“Robotların birlikte çalışmasını sağlayan bir yazılım da sunacağız” diyen Playter, Atlas adlı insansı makinenin sektöre girmeyeceğini yineledi. corona virüs pandemisi sırasında insan işgücünü desteklemek için robot arayan şirketlerde artış kaydedildiğinin altını çizen Playter, 75 bin dolarlık fiyata sahip olan robot köpek modelinden 260 adet satıldığını açıkladı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.