Rusya’nın geliştirdiği Covid-19 aşısına bir ülke daha ilgi gösterdi

Meksika’nın, Rusya’da Covid-19’a karşı geliştirilen Sputnik V aşısıyla ilgilenmeye başladığı belirtildi.

Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard, Rusya Büyükelçisi Viktor Koronelli ile yaptığı görüşmede ülkesinin, Covid-19’a karşı geliştirilen Sputnik V aşısının denemelerine katılmak istediğini söyledi.

Ebrard, Meksika’nın Rus aşısını mümkün olan en kısa sürede elde etmek için klinik çalışmaların üçüncü aşamasına katılmak istediğini kaydetti.

Meksika Dışişleri Bakanı; şu anda 40 bin kişinin katıldığı aşının üç ay sürecek denemelerinin, üçüncü aşamasının etkinliği ile tescili ve satışa sunulmasının belirlenmesi açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Ebrard ayrıca, Meksika hükümetinin Covid-19 aşı ve ilaçlarını herkesin erişebilmesi gereken bir insanlık değeri olarak gördüğünü ifade etti.

Daha önce, Vietnam ve Bosna Hersek Federasyonu’nda yer alan Sırp Cumhuriyeti, Rusya’nın geliştirdiği Covid-19 aşısını almak istediklerini açıklamıştı.

Rusya’da geliştirilen dünyanın ilk tescilli Covid-19 aşısı hakkında tam ve güncel bilgilerin yer aldığı www.sputnikvaccine.com sitesini hizmete açılmıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.