Allah-u Ekber diyen vurulacak

Luigi Brugnaro

İtalya’nın turistik bölgelerinden Venedik şehri valisi Luigi Brugnaro, terörle mücadele için yeni tedbirler alındığını söyledi.

Rimini şehrinde gerçekleştirilen bir konferansta konuşan Brugnaro, polise ‘Allah-u Ekber’ diye bağıran kişilerin vurulması emrini verdi.

“KESKİN NİŞANCILAR TARAFINDAN ATEŞ EDİLECEK”

The Times’ın haberine göre, Venedik valisi, “San Marco Meydanı’nda Allah-u Ekber diye bağıran herhangi biri keskin nişancılar tarafından vurulacağını bilmeli. 1 sene önce olsa 4 adım sonra vurulurlar derdim, ama şimdi 3 adım attıktan sonra vurulacaklar diyorum.” dedi.

“ALLAH’A GİTMEK İSTEYENLERİ ALLAH’A GÖNDERECEĞİZ”

İtalyan vali ayrıca “Allah’ın yanına gitmek istediklerini söylediler. Bu yüzden onları köprüden fırlatmadan, doğrudan Allah’a göndereceğiz. Onları vuracağız.” diye konuştu.

FLORANSA BELEDİYE BAŞKANINDAN ŞAKA

Bu sözlerin ardından Brugrano’ya Floransa Belediye başkanı Dario Nardella “Allah-u Ekber” diye bağırarak selamladı. Şaka mahiyetinde yapılan selamlamanın görüntüleri sosyal medyada büyük tepki topraken, Başkan Nardella sosyal medya hesaplarından özür metni yayınladı.

Açıklamasında, “Bu şaka hiçbir art niyet ile yapılmamıştır. sadece meslektaşlarıma küçük bir şaka yapmak istemiştim. Brugnaro’ya sözlerinden ötürü espri yaptım. Ancak esprim birileri tarafınan yanlış algılandı. ben bu yanlış anlaşılma için özür diliyorum. Floransa özgürlüğün yaşandığı bir kenttir ve bu kentte bizim Müslümanlar ile bir sıkıntımız bulunmamaktadır.” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.