Hamile kadınlar Covid-19’u daha ağır geçirme riski taşımıyor

hamile kadın

İngiltere’de 427 hamile kadın üzerinde yapılan araştırmada, hamile kadınların koronavirüse yakalanması halinde hastalığı diğer kadınlardan daha ağır geçirmediği sonucuna varıldı.

Ancak etnik kökenli, daha ileri yaşta ve aşırı kilolu veya obez olan hamile kadınların, Covid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılması ihtimalinin daha yüksek olduğu görüldü.

Kadınların büyük kısmı güvenli bir şekilde doğum yaptı, ancak 10’da 1’i yoğun bakımda tedavi gördü ve beş kadın hayatını kaybetti. Bazıları ise hastanede doğum yapmayı bekliyor.

Covid-19 hastalığı ile doğum yapan kadınların bebekleri genel olarak sağlıklı doğdu, ancak yaklaşık yüzde 20’si erken doğdu.

Virüsün anneden bebeğe geçme ihtimalinin düşük olduğu, bebeklerin yüzde 5’inde testin pozitif çıktığı bildirildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.