Açık Gazete Gecesi 8 Aralık’ta

 

Faruk Eskioğlu.

Açık Gazete, 8 Aralık Cuma saat 19’da “22 Moorfield Road, N17 6PY” adresindeki Kuzey Londra Toplum Merkezi’nde (DAY MER-Tottenham) yılsonu gecesi düzenliyor.

Gecede Çiğdem Aslan ve Tahir Palalı sahneye çıkacak. Gelenekselleşen gecede ayrıca sürpriz sanatçılar da geceye renk katacak.

“KİMSEYE SÖZ VERMEYİNİZ”

Açık Gazete Editörü Faruk Eskioğlu, “Bu yılki buluşmamız, Açık Gazete’nin gelenekselleşen gecesi 8 Aralık saat 19’da. Gecede çok değerli sanatçı arkadaşlarımız sahneye çıkacak. Yazarlarımız, okurlarımız Açık Gazete destekçileri ve meslektaşlarımızla birlikte felekten bir gün çalacağız… 8 Aralık akşamı yalnızca eğlenmek için bir araya geleceğiz ve doyasıya da eğleneceğiz” dedi

Eskioğlu, Açık Gazete gecelerinin bellekte kaldığını vurgulayarak, “Açık Gazete geceleri aynı zamanda çok eski arkadaşların yılda bir kez de olsa görüştükleri bir etkinlik. Katılımcıların medya üyeleriyle tanıştıkları bir gece… Gecemiz çizgimize karşı olmayan herkese açık. Geçen yılki aynı mekan Kuzey Londra Toplum Merkezi’nde geceyi yapacağız. 300 konuk kapasiteli oldukça da ferah bir mekan. Geniş bir sahnesi bulunuyor. Lütfen defterinize 8 Aralık saat 19’da bizimle olduğunuzu not edin” diye konuştu.

ESKİ DOSTLARIN BULUŞTUĞU GECE

Deneyimli gazeteci Açık Gazete’yi de şöyle anlattı: Toplumun ilk internet gazetesi olan Açık Gazete 2004’de ‘gerçekten gazetecilik’ yapmak amacıyla yola çıktı. Açık Gazete’nin yasaların çizdiği dar alanda gazetecilik yaptığı için özgür olduğunu söyleyemeyiz ama ‘tam bağımsız’ bir gazete. Tam bağımsız çünkü ne iktidara ne de bir holdinge bağlı. Üstelik kar amacı gütmediği için reklam verene de bağlı değil. Ayrıca AB’nin ödeneği ya da falanca kuruluşun fonlarından da yararlanmıyor. Yani tam bağımsız… Açık Gazete ‘Bir prestij gazetesi’ olmayı başardığı söylenebilir. Genelde dünya ve Türkiye, özelde ise bizim topluma ilişkin haberleri okurlarıyla paylaşıyor. Köşe yazarlarının sayısı yüzü aştı. Yazarlarımız arasındaki Prof. Dr. Afşar Timuçin, Prof. Dr. İzzettin Önder ve Prof. Dr. Fikret Başkaya gibi büyük kalemler var…”

“Bizim topluma ilişkin tek köşe yazarı olarak, ‘bir gazetecinin toplumun vicdanı olması gerektiğine inanıyorum” diyen Eskioğlu “Toplumdaki mağdurlara sahip çıkmaya çalışıyor, haksızlık ve ikiyüzlülükleri de cesurca deşifre ediyoruz” dedi.

Eskioğlu “Toplumun ‘bağımsız’ gazetesine sahip çıkan dostlara, geceye katkıda bulunanlara, DAY MER’e, örnek bir dayanışma gösteren meslektaşlarıma ve katılımcılara şimdiden teşekkür ediyorum” diye devam etti.

“22 Moorfield Road, N17 6PY” adresindeki Kuzey Londra Toplum Merkezi’nde 8 Aralık Cuma saat 19’de başlayacak geceye katılım payının yemek ve sınırsız meşrubat 25 sterlin olduğu ve alkollü içkinin salonda satın alınabileceğini belirtildi. Geceyle ilgili ayrıntılı bilgi “07904 917 223″den alınabilecek.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.