Derin anlamlı ‘Kısa Filmler’

  1. DAY-MER Kültür Sanat Festivali kapsamında 28 Haziran Çarşamba günü Kuzey Londra Toplum Merkezi Tottenham’da düzenlenen ‘Film Gecesi’ büyük bir ilgi gördü. Herkesin kendinden birer parça bulduğu, özellikle göç ve toplumların yaşadıkları sorunları anlatan birbirinden güzel kısa film ve belgeselleri izleyen izleyiciler zaman zaman duygusal anlar yaşadı.

Gecede, Şevket Onur Cihan’ın yazıp yönettiği Clean (Temiz), Ömer Altaş ve Cihad İlbaş’ın yönetmenliğini yaptığı Nave Te Çi Ye (Senin Adın Ne), Uğur Egemen İres’in kendi ailesinin Müslüman olarak yaşamak zorunda kalma hikayesini anlattığı Meğer (Pure State of the Soul), Yönetmenliğini Mahir Güden’in yaptığı Britanya’nın En Sevdiği (Beloved by Britain), Yönetmen Suat Eroğlu yönettiği ilginç bir Türkiye portresi sunan Oyun İçinde Oyun (The Nested Game) ve son olarak Almanya’ya komik bir göç hikayesinin anlatıldığı Ayhan Salar’ın yönetmenliğini yaptığı Frizör (Berber) isimli film ve belgeseller seyirci ile buluştu.

Gecenin sonunda ise izlenilen filmler hakkında yorumların da yapıldığı etkinlikte, sinemaseverler sanat dolu keyifli dakikalar geçirdi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.