Onlarca öğrenciden saz şov

HASRET Müzik Okulunun geleneksel yılsonu müzik şenliği yapıldı. Bu eğitim yılının bütün öğrencilerin gruplar halinde sahnedeydi, sırasıyla gruplar halinde saz çalıp türkü söylemesi diğer bir adıyla konser etkinliği ile sona erdi. Coşkulu geçen kültürel etkinliğe öğrenciler ve aileleri katıldı. Ramazan Bayramının 1. gününe denk gelmesine rağmen etkinliğe katılım yüksek oldu.

25 Haziran 2017 Pazar günü saat 13.00 de başlayan Müzik şenliği akşam saat 17.de sona erdi. Selby Centre Selby Road, Tottenham, London, N17 8JL adresinde ki etkinliğe yaklaşık 250 öğrenci, 500 dolayında veli katıldı. Program sonunda beş yıllık eğitim sonucu mezun olmayı hak eden 25 öğrenciye sertifikaları verildi. Büyük bir emekle yetiştirilen öğrencilerin müzik, saz sanatı, enstrümantal eğilimi, kültürel gelişimine katkı sunulan merkezde haftanın 7 günü eğitim var. Etkinlikte öğrenciler 10- 15 veya 20 kişilik gruplar halinde sahneye çıkarak her grup 3-4 dolayında türküyü saz eşliğinde okudu. Herkes kendi hünerini sahnelemiş oldu. Bağlama hocaları Seyfettin Çeki, Hasan Dur, Mustafa ve Hasan tarafından desteklenen sahne bir orkestra gibi müzik ziyafeti verdi. 5-17 yaş arası çocukların ve gençlerin öğrencilik yaptığı okulun yılsonu etkinliğinde Türkçe, Kürtçe ve Lazca türküler söylendi. Coşkulu geçen etkinlikte bir konuşma yapan okulun yönetici saz hocası Seyfettin Çeki öğrencileriyle gurur duyduğunu, söyledi ve gelecek te daha da genişlemek ve profesyonelleşmek için çalışmaları olduğunu ve herkesi 10 Eylülde tekrar okul merkezinde buluşmaya davet etti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.