Sperm Bankası’ndan anne olmak isteyenlere özel uygulama

Baba aplikasyonu: Tıklayın, bebek gelsin!

İngiltere’de Londra Sperm Bankası yeni bir telefon uygulaması geliştirdi. ‘Baba siparişi ver’ uygulamasıyla çocuk isteyen kadınlar beğendikleri erkeklerin spermlerini seçebilecek.

57ea1c5fc03c0e3c243b7bd4

Kadınlar bu uygulama sayesinde bebek yapmak isteyecekleri sperm bağışçılarını seçebilecekler. ‘Baba siparişi ver’ adındaki aplikasyonda pek çok erkeğin fiziksel özellikleri, kariyerleri ve karakterleriyle ilgili bilgilerin bulunduğu uygulamanın fiyatı 950 sterlin. İngiliz yetkililer, aplikasyona yoğun bir ilgi olduğunu söylüyor.

BABA AVUKAT DA OLUR, DOKTOR DA

57ea1c65c03c0e3c243b7bd6

Londra Sperm Bankası bilim direktörü Dr. Kamal Ahuja, uygulamanın özellikle mahremiyet arayan kadınlara hitap ettiğini ifade etti. İngiliz Sunday Times gazetesine konuşan Dr. Ahuja, “Uygulama sperm donörü arayan kadına kendi evinin mahremiyetinde, istediği kadar zaman harcayarak karar verme şansı veriyor” dedi. Bankadaki isimsiz sperm donörlerinin çoğunluğu ise avukat, doktor ve mühendis gibi meslek mensubu kişilerden oluşuyor.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.