Aston Martin, efsanevi James Bond arabasını yeniden üretti

Lüks İngiliz otomotiv firması Aston Martin, James Bond serisiyle olan işbirliğini kutlamak için 50 yıl sonra ilk kez bir DB5 üretti.

“DB5 Goldfinger Continuation” adı verilen modelde Goldfinger filminde Bond’un kullandığı arabadaki teçhizatlar da bulunuyor.

Dünyanın en ünlü otomobilleri arasında yer alan model 12 Kasım’da vizyona girecek olan 25. James Bond filmi ‘No Time No Die’ için sadece 25 adet üretilecek. 5 vitesli şanzımanı bünyesinde barındıran otomobilde teknolojik donanımlara yer verilmiyor. 4 litre hacimli bir motora sahip olan DB5 290 beygirlik güç üretiyor.

Yeniden üretilen modelde Goldfinger filminde Bond’un kullandığı teçhizatlar da yer alıyor.

Arka tarafında kurşun geçirmez bir levha, arka farlarda ‘yağ püskürtme’ sistemi, duman makinesi, ‘makineli tüfek’ ve ‘lastik patlatıcılar’ bulunuyor.

Bu özellikleri tehlikesiz hale getirebilmek için ‘yağ püskürtme sistemi’ yağ değil su sıkarken, ‘makineli tüfek’te de yanıp sönen ışıklar bulunuyor. Arabanın plakası da tıpkı filmlerde olduğu gibi tek tuşla değiştirilebilecek. Tüm bu özellikler, sürücü koltuğunun sağında bulunan kapaklı bir panelden kontrol ediliyor.

Araç, bu ek özellikleri nedeniyle trafikte kullanılamayacak olmasına rağmen 3.3 milyon sterlinlik fiyatıyla dudak uçuklatıyor.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.