Drone kullananlara kötü haber


Günümüzde kullanımı hızla yayılan Drone’lar için yeni kanunlar çıkarılmaya devam ediyor. İngiltere yaptığı kanunla Drone’lara kayıt şartı getirdi. Ayrıca, İngiliz hükümeti tarafından çıkarılacak yeni kanunla birlikte Drone kullanıcılarına ehliyet de gerekecek.

Eğer 250 gramdan daha ağır bir Drone sahibiyseniz, satın aldığınız cihazı kaydettirmeniz gerekecek! Bununla birlikte kullanıcı “Güvenlik farkındalığı” adında birkaç teste tabi tutulacak. Kullanıcı bu testi geçemezse İngiltere topraklarında Drone uçuramayacak. Testlerde Drone ile ilgili yasakları ve önemli bilgilerden ne kadar haberdar olduğunuz ölçülecek ve bu sayede havaalanlarında uçaklara problem yaratan Drone uçuşları gibi olayların azalması planlanıyor.

İngiltere Drone kullanımlarını kontrol altında tutmaya çalışırken ABD bunun tersinde bir tutum sergiliyor. Mayıs ayında ticari kullanımların dışındaki Drone’lara yönelik kayıt zorunluluğunu ortadan kaldıran ABD, Drone’lara getirilen bütün kısıtlamaları kademeli olarak kaldırmayı öngörüyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin