Alaçatı, Daily Mail’de

İngiltere ‘nin Daily Mail gazetesi, İzmir’in Çeşme İlçesi’nin gözde turistlik yerlerinden Alaçatı’yla ilgili övgü dolu makale yayınladı.

İstanbul Beşiktaş‘ta ve ardından Kayseri‘de gerçekleştirilen terör saldırılarının acısı herkesin yüreğini yakarken, Daily Mail‘de Türk turizmi için moral verici bir makale yayınlandı.

20 PAUNDA 2 KİŞİYE ENFES YEMEK

2 milyonu aşkın okuyucusu olan gazete, online versiyonunda, Alaçatı‘yı konu edinen geniş bir makaleye yer verdi. Mary Gold imzasıyla yayınlanan makalede AlaçatıFransa‘nın ünlü sahil beldesi St. Tropez ile kıyaslanarak, “Burası Fransız Rivierası kadar güzel bir yer ancak St. Tropez gibi uçuk ve aptalca fiyatlara sahip değil. Burada kaldırım kafeleri tıklım tıklım doluyor. Çiftler gün batımında el ele tutuşuyor. 20 Pound’a iki kişi enfes bir akşam yemeği yiyebiliyor” ifadelerine yer verildi.

ÇOĞU BUTİK YAKLAŞIK 400 OTEL

10 yıl öncesine kadar 18 otelin bulunduğu Alaçatı‘da şu an çoğu butik olmak üzere 400 otelin bulunduğu belirtilen yazıda, Alaçatı‘daki bazı butik otellere ve restoranlara özel bir yer verildi. Çeşme ve Alaçatı‘nın eşsiz manzarası eşliğinde deniz ürünlerinin sunulduğu restoranlardan övgüyle söz edilen yazıda, Urla‘da üretilen ödüllü şarapların, Londra‘daki bazı seçkin restoranlarda da servis edildiği belirtildi.

ALAÇATI PAZARINA TAVSİYE

12 İon kentinden birisi olan Erythrai’ye de yer verilen yazıda, Alaçatı Pazarı’ndaki tezgahlarda satılan otlardan, ‘muhteşem’ olarak nitelendirilen turşulardan ve hamur işlerinden de söz edilerek, özellikle Alaçatı pazarının ziyaret edilmesi tavsiye ediliyor. (dha)

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin