Selahattin Demirtaş gözaltına alındı

img_0932

 

Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş gözaltına alındı!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile Diyarbakır milletvekili Ziya Pir, Şırnak milletvekilleri Leyla Birlik ve Ferhat Encü’nün evlerine polis tarafından baskın düzenlendi. Düzenlenen operasyon sonrası Yüksekdağ, TEM ekiplerince gözaltına alındı.

Yüksekdağ’ın Ankara’daki evine saat 01.00’de polislerce baskın düzenlendi. Polisler, kapıyı kırarak içeri girkten sonra Yüksekdağ’ı gözaltına aldı.

Polisler, Demirtaş’ın evine saat 00.30’da operasyon düzenledi. Demirtaş, Twitter’dan paylaştığı bir mesaj ile “Diyarbakırda evimde zorla gözaltına alınma kararı ile emniyet yetkilileri kapımdalar” dedi. Demirtaş, ilerleyen dakikalarda TEM ekiplerince gözaltına alındı.

Şırnak milletvekilleri Leyla Birlik ve Ferhat Encü ile Diyarbakır milletvekili Ziya Pir gözaltına alındı.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.