Ünlü sanatçı Arif Sağ’ın acılı günü

arif2

Türk halk müziği sanatçısı ve bağlama virtüözü Arif Sağ’ın bir süredir tedavi gören eşi Yıldız Sağ hayatını kaybetti.

Hurriyet’te yer alan habere göre, 18 Ekim sabahı hayatını kaybeden Yıldız Sağ kanser tedavisi görüyordu.  Yıldız Sağ’ın cenazesi 19 Ekim 13.00’de Karacaahmet Cemevi’nden kaldırıldı.

 

“Yıldız’ımız söndü”

arif1

Tolga Sağ, acı haberi Instagram sayfasına koyduğu fotoğrafla duyurdu. Sağ, “Yıldız’ımız söndü. Annemizi kaybettik” yazdı.

Son yolcuğunda yalnız bırakmadılar

Cenazeye sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda isim katıldı. Orhan Gencebay, Selami Şahin, Selahattin Alpay ve Belkıs Akkale, Arif Sağ’ı yalnız bırakmayan isimler arasında yer aldı. CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder de cenazeye katılan siyasetçilerdi.

Yıldız Sağ'ın oğlu Tolga Sağ, annesinin tabutunun başında bağlama çaldı
Yıldız Sağ’ın oğlu Tolga Sağ, annesinin tabutunun başında bağlama çaldı

Yıldız Sağ’ın cenazesi Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi. Bu arada cenaze öncesinde ve sonrasında polisin aldığı güvenlik önlemleri dikkat çekti. Görevli polis memurları cenazeye gelenleri tek tek arayıp içeri aldı. Polis ekipleri Karacaahmet Sultan Dergahı çevresinde önlem aldı. (Hürriyet, T24)

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.