Ekonomi Bakanı Zeybekci Londra’da

nihat-zeybekci

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İngiltere’nin başkenti Londra’daki temasları çerçevesinde Birleşik Krallık Uluslararası Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı ve Ticaret Kurulu Başkanı Liam Fox ile bir araya geldi.

Dışişleri Bakanlığı’nda yapılan görüşme basına kapalı gerçekleşti. Bakan Zeybekci’nin temasları çerçevesinde ayrıca işadamlarıyla ve ticaret ile yatırım firmalarının üst düzey temsilcileriyle görüşmesi bekleniyor.

Türkiye’nin Birleşik Krallık ile ticaret hacmi 2015 yılında yaklaşık 16,2 milyar doları buldu. İki ülke arasındaki ticaret hacmi, bu yılın ocak-temmuz döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,9 artarak 7,3 milyar dolara yükseldi. Birleşik Krallık’tan Türkiye’ye 2002 yılı ile 2016 yılı haziran ayı arasındaki dönemde 8,8 milyar dolarlık doğrudan yatırım yapıldı.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.