Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı: 7 HDP milletvekili hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması talebiyle fezleke düzenlenecek

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen “Kobane olayları” soruşturması kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkarılan yedi HDP milletvekili hakkında fezleke düzenlenecek.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Olay tarihlerinde Halkların Demokratik Partisi MYK üyesi olan ve hâlen Halkların Demokratik Partisi milletvekili oldukları anlaşılan (7) kişi hakkında, Anayasa’nın 83. Maddesi gereğince aynı soruşturma kapsamında milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması talebiyle Fezleke düzenlenecektir.”

Düzenlenen operasyon kapsamında 24 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında toplam 82 kişi hakkında gözaltı kararı bulunuyor.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.