TL’nin değeri düştü, İngiltere’den Türkiye’ye seyahat arttı

Türkiye’de para biriminin yılbaşından bu yana rekor seviyelerde değer kaybetmesi turizm sektörünü hareketlendirdi.

İngiltere’de seyahat merkezi olarak Türkiye’yi seçenlerin oranı bir önceki yıla göre yüzde 63 arttı.

Türk Lirası’nın değerinin İngiliz para birimi Sterlin karşısında tüm zamanların en düşük seviyesini görmesi turist akınına yol açan nedenlerin başında geliyor.

Türk lirasının değeri son 12 ayda yüzde 35 oranında azaldı.

ANTALYA MALLORCA’YI GERİDE BIRAKTI

2018 yılı boyunca İngiltere’den Antalya’ya yapılan uçak rezervasyonları İspanya’nın ünlü tatil kenti Palma de Mallorca’yı geride bıraktı.

Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasında son dönemde yaşanan kriz ve gümrük vergisinde karşılıklı hamleler sonrası piyasalar olumsuz etkilendi.

Trump yönetiminin son olarak bazı Türk ürünlerinin Amerikan pazarına gümrük vergisiz girmesi uygulamasını yeniden gözden geçirdiğini açıklaması sonrası Türk lirası dolar karşısında rekor değer kaybı yaşadı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.