TIR’daki mülteciler, X- ray cihazıyla yakalandı

Türkiye’den İngiltere’ye giden bir TIR’ın üzerinde 3 kişi gören sürücüler polise haber verdi ardından x-ray cihazından geçirilen TIR’da 3 yabancı uyruklu yakalandı.

Türkiye‘den İngiltere‘ye gitmek üzere Pendik Limanı Ro-Ro sahasına gelen transit yük taşıyan TIR’ın içine girerek kaçmak isteyen 3 mültecinin, X-Ray cihazında tespit edildikleri ana ait fotoğrafı ortaya çıktı.

BAŞKA SÜRÜCÜLER TIR’IN ÜZERİNDE 3 KİŞİ FARK ETTİ

Türkiye’den İngiltere’ye gitmek üzere Pendik Limanı Ro-Ro sahasına gelen transit yükü taşıyan H.K idaresindeki TIR’ın üstünde üç kişi gören diğer TIR sürücüleri, durumu polise haber vermişti.

POLİS, X-RAY CİHAZINDAN GEÇİRDİ

Olay yerine gelen polis ekipleri Gümrük muhafaza ekipleri ile birlikte TIR’ı x-ray cihazından geçirip detaylı inceleme yaptı. İnceleme sonunda ekipler, dorsede eşyaların arasında insan siluetine rastladı. Bunun üzerine dorseyi boşaltan ekipler 3 kişi ile karşılaştı.

TIR’IN DORSESİNDE KİŞİ YAKALANDI

Ekipler üzerlerinden kimlik çıkmayan şahısların ifadelerine başvurdu. İfadeleri sonucunda birinin Suriye uyruklu S.A.R. olduğu diğer ikisinin de Irak uyruklu H.W. ve H.M. olduğu öğrenildi. Şahıslar ve TIR sürücüsü gözaltına altına alınırken, haklarında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde soruşturma başlatıldı. (HABERLER.COM)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.