Barcelona’da Türk restoranına saldırı!

Barcelona’da bir minibüsün kalabalığın arasına dalmasından sonra iki silahlı kişinin bir restorana girdiği duyuruldu. Terör uzmanı Abdullah Ağar, rehineler bulunan restoranın bir Türk restoranı olduğunu söyledi. AA’nın haberine göre, Resmi Katalan televizyonu silahlı bir saldırganın Luna de Estambul bir Türk restoranına girdiğini ve kendilerini içeriye kapattıklarını aktardı.

El Pais’e konuşan polis kaynaklarına göre, kentin en ünlü alışveriş caddelerinden La Rambla’da yayalara yönelik terör saldırısını gerçekleştiren kişiler, ardından yakınlardaki El Raval semtinde bir bar-restorana daldılar.

AA’nın haberine göre ise Resmi Katalan televizyonu silahlı birkaç kişinin Las Ramblas’taki Luna de Estambul isimli bir Türk restoranına girdiğini ve kendilerini içeriye kapattıklarını aktardı. CNN Türk’e konuşan Abdullah Ağar bu restoranın bir Türk restoranı olduğunu ve saldırının DEAŞ izleri taşıdığını söyledi.

Saldırının Türk restoranına yönelik olduğuna yönelik resmi bir açıklama henüz yapılmadı. (HÜRRİYET)

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.