İADD Atatürk’ü özel bir programla anacak

iadd-logo

İNGİLTERE Atatürkçü Düşünce Derneği (İADD), Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 78. ölüm yıldönümünde “Atatürk’ün Yanı Başında” konulu özel bir anma gecesi düzenleyecek.

10 Kasım’da Grand Palace Banqueting Suite’te gerçekleştirilecek Atatürk’ü Anma Gecesine, Atatürk’ün kütüphanecisi Nuri Ulusu’nun oğlu, yazar Mustafa Kemal Ulusu, uzun yıllar süren araştırmalarını ve babasının TRT’de yapılan bir röportajının DVD sunumunu konuklarla paylaşacak. Mustafa Kemal Ulusu, ilk defa gün ışığına çıkan fotoğraflarla derlediği “Atatürk’ün Yanı Başında” isimli kitabını da imzalayacak.

Jale Özer
Jale Özer

“HER ZAMANKİNDEN DAHA ÇOK ÖZLÜYORUZ”

İADD Başkanı Jale Özer, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Gecesi ile ilgili yaptığı açıklamada, “O’nu her zamankinden daha çok özlem, sevgi ve saygıyla anıyoruz. Hazırladığımız program kapsamında; 12 yıl boyunca bir fiil Ata’mızın yanı başında bulunan, en sevdiği yardımcılarından olan ve kendisinin ‘Atatürk’ün Kütüphanecisi’ olarak anılmasını isteyen Nuri Ulusu’nun çok özel hatıralarıyla Büyük Önder’imizin yaşamının bilinmeyen yönlerini, düşüncelerini birinci elden dinleme ve öğrenme fırsatı bulacağız. Bu bağlamda, Nuri Ulusu’nun oğlu, 43 ve 44. Dönem Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı, yazar Mustafa Kemal Ulusu o gece bizlerle olacak. Konuklarımız, Ulusu’nun bu yıl 20. baskısı yapılan ‘Atatürk’ün Yanı Başında’ isimli kitabını program sonrasındaki resepsiyonda alma ve imzalatma şansı da bulacak. Atatürk’ü Anma Gecesi’ne tüm üye ve dostlarımız davetlidir” dedi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.