ÇAP yeni dönem çalışmalarına başladı

 

servet-hassan-ve-zehra-basaran

BÜNYESİNDE dokuz derneği barındıran İngiltere merkezli Çanakkale Anma Platformu (ÇAP), yeni dönem çalışmalarına başladı. Bu kapsamda ÇAP Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan bir grup, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Londra Temsilcisi Zehra Başaran ile Londra Din Hizmetleri Müşaviri Mahmut Özdemir’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Ziyarette; ÇAP Başkanı Servet Hassan, Platformun çalışmaları hakkında Zehra Başaran’a bilgi verdi ve etkinliklerinde kendisini aralarında görmekten büyük mutluluk duyacaklarını vurguladı.

“TOPLUMA FAYDALI ÇALIŞMALARI DESTEKLİYORUZ”

Sivil toplum çalışmalarına çok önem verdiğini belirten Zehra Başaran ise, İngiltere’de yaşayan Türkiyeli ve Kıbrıslı Türklerin kimlik, kültür ve eğitim sorunlarına yönelik faaliyetler yapılmasının yararlı olacağını vurguladı. Sivil toplum kurumlarının faydalı çalışmalarına her zaman Temsilcilik olarak destek olduklarını kaydeden Başaran, ÇAP Yönetim Kurulu’na çalışmalarında başarılar diledi.

mahmut-ozdemir-ziyareti

ÖZDEMİR’DEN BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI

Çanakkale Anma Platformu Yönetim Kurulu üyeleri, TC Londra Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri, aynı zamanda İngiltere Türk Diyanet Vakfı Başkanı Mahmut Özdemir’e de nezaket ziyaretinde bulunarak çalışmaları hakkında bilgi verdi. Müşavir Özdemir, toplumda birlik ve beraberliği sağlamanın önemine vurgu yaparak ÇAP Yönetim Kurulu’na çalışmalarında kolaylıklar diledi. Ziyarette İngiltere Türk Diyanet Vakfı Müdürü Necmi Akçay da hazır bulundu.

Ziyaretleri değerlendiren ÇAP Başkanı Servet Hassan, “Çanakkale Anma Platformu, İngiltere’de yaşayan Türk toplumunda birlik ve beraberliği sağlayacak etkinlikler düzenleyerek ‘Çanakkale Ruhu’nu yaşatmaya çalışıyor. Ziyaretlerimizde tarafımıza gösterilen yakın ilgi nedeniyle her iki makama da teşekkür ederiz” dedi.

ÇAP HAKKINDA

Kar amacı gütmeyen ve bünyesinde Britanya Türk Kadınları Derneği, Genç Türkler Kulübü, İngiltere Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, İngiltere Türk Diyanet Vakfı, İngiltere Türk Öğretmenler Derneği, İngiltere Mustafa Kemal Derneği, İngiltere Pekünlüler Kültür Derneği, Turkish Forum UK ile Türk Yaşlılar Kulübü olmak üzere dokuz derneği barındıran Çanakkale Anma Platformu; Çanakkale Savaşı ve günümüze etkileri hakkında eğitici-öğretici etkinlikler düzenlemek ve savaşan milletler arasında dostluk ilişkilerine katkıda bulunmak amacıyla Çanakkale Savaşı’nın 100. yılında kuruldu.

zehra-basaran-ziyareti

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.