CHP İngiltere Birliği’nden HDP’ye destek

h2p1-15

CHP İngiltere Birliği yazılı bir açıklama ile HDP’li siyasilere yönelik gözaltıların demokrasiye vurulmuş bir darbe olduğunu ifade etti.

Destek niteliğindeki  yazılı bir açıklamada gerçekleşen gözaltılar ve tutuklamaların demokrasiye aykırılığı ve bunun demokrasiye yapılmış bir darbe olduğu vurgulandı.

CHP İngiltere birliği tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

“CHP İngiltere Birliği olarak, HDP li milletvekillerinin gözaltına alınmasını, cumhuriyetin parlementer demokrasisine vurulmuş en büyük darbelerden biri olarak gördüğümüzü ve kabul edilmesinin mümkün olmadığının bilinmesini istiyoruz.

Ülkemiz daha öncede milletvekillerinin parlamentoda gözaltına alındığı süreçleri yaşamış ve bu süreçler demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir.

Ülkemiz gittikçe demokrasiden ve barıştan uzaklaşmaktadır.

Ülkemiz bunu hak etmemektedir.

Yapılanlar demokrasiye yapılmış bir darbedir.

Kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz.”

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.