Londra’da 4 kadını bıçaklayan Türk : “Hipnotize edilmiştim”

hampton2005d

Londra’nın Hampton bölgesinde 10 Mayıs’te yaşanan olayda, Türk asıllı Ethem Orhon (67), cinnet geçirerek yerel bir alışveriş merkezine girip dört kadını bıçaklamıştı. Cinayet teşebbüsünden bir gün önce polis tarafından bıçak taşıdığı gerekçesiyle aranmasının “talihsizce” ve “utanç verici” olduğunu öne sürerek bir sonraki gün yerel alışveriş merkezinde büyük paniğe yol açan Orhon, saldırı sebebinin “hipnotize olmuş ve gerçeklikten kopmuş” olma hali olduğunu ileri sürdü.

Olayın öncesinde polis tarafından sıra dışı hareketlerinin fark edilmesi sonucu takip edilen ve üzerinde yapılan aramayla yanında bıçak taşıdığı fark edilen Orhon, ifadesinde polis tarafından aranmasının kendisinde büyük utanç yarattığını, polis merkezinde tamamen soyularak taranmasının gururunu kırdığını belirtti. Tam bir gün sonra bölgedeki en işlek mekânlardan Sainsbury’s alışveriş merkezinde kontrolü kaybeden Orhon, 4 kadını soğukkanlılıkla bıçaklarken, kadınların ağır yara aldığı ancak yaşadıkları belirtildi.

 

Orhon ifadesinde şu sözlere yer verdi:

“Polis beni gece kenara çekip aradıktan sonra uzun uzun düşündüm. Çok kötü hissettim”

“Saldırdığım insanlar masum kişilerdi, bana hiçbir şey yapmamışlardı, tek bir diyalog bile gerçekleşmemişti ancak kendimi kaybettim. Düşünebildiğim tek şey sadece bıçaklamaktı”

Orhon ifadesinde ancak saldırısından sonra olanları fark ettiğini açıkladı.

“Birden bambaşka biri olmuştum, dışarıdan bir güç tarafından kontrol ediliyordum; emirlere uymam gerekiyordu”

Uzman psikiyatrist Dr Joseph, yaptığı tetkiklerde Orhon’un paranoyak psikozunda olduğunu ve gerçeklik algısının olmadığını belirtti.

Polis tarafından duruşmanın devam ettiği belirtildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.