Londra Büyükelçiliği’nde 29 Ekim resepsiyonu

 

580a6984

29 Ekim Cumhuriyet bayramının 93.yılında Londra Büyülelçiliğinde gerçekleştirilen resepsiyona geceye Ak Parti Genel başkan yardımcısı Mehdi Eker,Türkiye Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, Büyükelçi Bilgiç’in eşi Sefire Esra Bilgiç, Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Londra’da ikametgah eden bir çok iş adamı ve çok sayıda davetli misafir katıldı.

28 Ekim akşamı gerçekleştirilen resepsiyonda davetlilere Türk mutfağından yemekler ikram edilirken, Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç davete katılan misafirleri karşılayarak fotoğraflar çektirdi. Cumhuriyet’in kuruluşunun 93.yılında gerçekleştirilen resepsiyonda Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dış temsilciliklere gönderdiği Cumhuriyet Bayramı mesajını okudu.

580a6952

CUMHURBAKANI ERDOĞAN’DAN MESAJ

Yaşanan darbe girişiminin kahramanlık destanı olduğunu vurgulayan Bilgiç darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımıza rahmet diledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dış temsilciliklere gönderdiği mesajda ‘’Bugün, Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ilan ettiğimiz, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin 93. kuruluş yıldönümüdür. Esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla zaferle taçlandırmıştır. Bu büyük zaferin ardından, 29 Ekim 1923’te, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesi ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefiyle Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduk. Cumhuriyetimizi, 2200 yıllık devlet geleneğimiz ile yaşadığımız coğrafyadaki bin yıllık Selçuklu ve Osmanlı mirasının, o günün zor şartlarında elde edilmiş bir kazanımı olarak görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, 93 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiş, bilhassa son dönemdeki atılımlar sayesinde, bugün dünyanın yükselen güçleri arasında yer almayı başarmış bir devlettir. Büyüyen ekonomisi, güçlü demokrasisi, temel insani değerlere olan bağlılığı, ilkeli ve vizyoner dış politikasıyla Türkiye, bölgesinde ve dünyada bir ilham kaynağı olmayı günümüzde de sürdürüyor. En son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar, milletimizin devletiyle ne kadar bütünleştiğini tartışmasız şekilde bir kez daha teyit etmiştir.

580a6893

Milletimiz, yeni işgal girişimlerine karşı da İstiklal Harbi’ndeki kararlılıkla mücadele edeceğini, o gece tüm dünyaya göstermiştir. FETÖ mensubu hainlerin silahlarına göğsünü siper ederek, özgürlüğüne, demokrasisine, hükümetine ve devletine sahip çıkan milletimizin azmi, Cumhuriyetimizin 100. Yıldönümüne hasrettiğimiz 2023 hedeflerimize ulaşma konusundaki en büyük güvencemizdir.
Bu büyük devletin ve bu kahraman milletin Cumhurbaşkanı olmaktan şeref duyuyorum. Dünyanın neresinde olursa olsun, tüm vatandaşlarımızın ve dostlarımızın da milletimizin 15 Temmuz’da yazdığı destandan gurur duyduklarına inanıyorum. Hem bir darbe girişimi hem bir terör saldırısı, hem de bir işgal teşebbüsü olan böyle büyük bir badireyi atlatmamızın ardından, Cumhuriyetimizin 93’üncü yıldönümüne ulaşmış bulunuyoruz. Şundan tüm vatandaşlarımız, tüm dostlarımız emin olsunlar: Bugün Türkiye, 15 Temmuz sabahına kıyasla, daha güçlü, daha dirayetli, daha kararlı bir ülkedir.
Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklalimize, geleceğimize kast eden hiçbir saldırı başarılı olamayacaktır. Terör örgütleri de, onları kullananlar da, hedeflerimize ulaşmamızı engelleyemeyecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye’de ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden tüm gazilerimizi minnetle yad ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ecdadımızın emanetine sahip çıkan kahraman milletimize ve bize dualarıyla destek olan tüm dostlarımıza en kalbi şükranlarımı sunuyorum.29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. ’ibareleri yer aldı.

580a6880

BİLGİÇ’TEN CUMHURİYET MESAJI

Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç 29 Ekim Cumhuriyet bayramı hakkında yaptığı açıklama ise ‘’ Büyük Önder Atatürk’ün öncülüğünde siyasal, toplumsal ve kültürel alanda bir yenilenme, kalkınma, modernleşme ve aydınlanma hareketinin başlangıcı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 93’üncü yıldönümünü büyük gururla kutlamaktayız. Bu bayramı bir kez daha sizlerle birlikte kutlamanın kıvancını ve mutluluğunu yaşıyorum.

Köklü milletimiz Cumhuriyetimizin getirdiği temel değerleri benimsemiş, evrensel insan haklarına saygı ve demokratikleşme sürecinde çıtayı hep daha yükseğe koymak suretiyle çağdaşlaşma yürüyüşünü sürdürmüş ve Cumhuriyetimizi her geçen yıl daha da olgunlaştırmıştır. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi hepimizin adına minnet ve saygıyla anıyorum. Birleşik Krallıktaki vatandaşlarımızın ve soydaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, saygılarımı, sevgilerimi ve en iyi dileklerimi sunuyorum.’’ Açıklamalarında bulundu. Resepsiyona katılan misafirlerle fotoğraf çekilen Büyükelçi Abdurrahman Bilgiç basın mensuplarına ‘’Hep sizler fotoğraf çekiyorsunuz buyurun birlikte fotoğraf çekilelim ‘’diyerek basın mensuplarıyla fotoğraf çektirdi.

14876309_10154656228274346_34733544_o

580a6935

580a6913

580a6910

580a6905

580a6908

580a6977

580a6907

580a6897

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.