Cemevinden eski köye yeni adet

cemevilogo

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi yönetimi gerçekleşecek yönetim kurulu seçimine halel getirecek bir karar aldı.

20’nci dönem Yönetim Kurulunun belirleneceği seçim 30 Ekim Pazar günü saat 12.00’de Cemevinin Wood Green’deki yeni binasında yapılacak.

Seçime iki gün kala Cemevinden yapılan yazılı açıklama ile İngiltere’deki yerel gazetelere kritik seçimi kısıtlı olarak takip edebilecekleri bildirildi. Cemevinden yapılan açıklamaya göre gerçekleşecek 20’nci dönem yönetim kurulu seçimi çerçevesinde basın mensupları seçim öncesi Divan Kurulunun belirlenmesine kadar salonda yer alacak fakat Türkçe konuşan toplumun çoğunu yakından ilgilendiren Yönetim Kurulu seçimlerinde salondan çıkarılacak.

Cemevinden gazetelere yapılan yazılı açıklama şöyle:

“Değerli Basın mensubu arkadaşlar, 30 Ekim 2016 Pazar günü yapılacak olan, İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi 20. Dönem Yönetim Kurulu seçim Kongresine hepiniz davetlisiniz. Kongrede yapılacak olan Divan Kurulu seçimine kadar, basın içerde kalıp haber yapabilecektir fakat divan seçiminden sonra Yönetim Kurulu seçimi basına kapalı olacaktır. Bilgilerinize sunarız.”

Daha fazla göster

Bir yorum

  1. Sevgili okuyucular, basinin kongrede tartismalari ve rapoprlari dinlemesi TC de cok elestirdigimiz ve ugrunda canlar verdigimiz basin kisitlamalri ve tutuklamalarina karsin bir Demokrasi geregidir. O zaman sayin TC Cumhurbaskani Erdogan veya AKP den farkimiz ne? Bu benim sahsi gorusumdur ve basina getirilen kisitlamayi kabul etmeme imkan yok. ANCAK, mevcut YK (Yonetim Kurulu) onerisi veya toplantiya katilan uyelerin konuyu gundeme getirmesi durumunda Divan, basina kisitlama onerisini (varsa) oylamaya koyar ve uyelerin verecegi cogunluk kararina gore kisitlama onaylanabilir veya onaylanmayabilir. Saygilarimla
    Yasar Ismailoglu
    Alevi Kultur Merkezi ve Cemevi uyesi

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.