Selahattin Demirtaş İngiliz Parlamentosunda konuşacak

h2p1

Kürt Araştırmalar Merkezi’nin organize ettiği halka açık bir toplantıda Selahattin Demirtaş İngiliz parlamenterler ile görüşmelerinin yanı sıra Türkiye’deki siyasi gelişmeleri değerlendirecek.

2015 Haziran seçimlerinde %10 barajını aşan Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Demirtaş, Haziran seçimleriyle birlikte çöken barış görüşmelerini ve özellikle 15-16 Temmuz darbe teşebbüsünün ardından partisinin ve Türkiye’deki diğer muhalif grupların yaşadığı baskıları değerlendirecek.

Ev sahipliğini Edmonton bölgesi İşçi Partisi Milletvekili Kate Osamor’un yapacağı bu toplantı 24 Ekim akşam 19:00-21:00 saatleri arasında Parlamento’nun Portcullis House binasında Boothroyd odasında gerçekleşecek.

Centre for Kurdish Progress Direktörü Raife Aytek yaptığı açıklamada, Türkiye’de yaşanan gelişmeler göz önüne alındığında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın katılacağı toplantıda gündem ve geleceğe dair önemli konuları ele alacağını beklediklerini ifade etti. Demirtaş’ın konuk olacağı toplantı ile İlgilenenler kurdishprogress2014@gmail.com adresine kayıt yaptırarak toplantıya katılabilecekler.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.