“Kazanan CHP oldu”

wa0004

CHP UK’in yeni Başkanı Hasan Dikme geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen kongre sonucunu değerlendirdi.

16 Ekim Pazar günü Londra’nın Dalston semtinde Epic Dalston’da yapılan CHP İngiltere Birliği Genel Kurulu’nda Başkan seçilen Hasan Dikme seçim sonuçlarını değerlendiren bir açıklama yayınladı. CHP Örgüt Yönetimi ve Yurt Dışı Örgütlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl’ün de katılımı ile gerçekleşen kongrede iki aday yarıştı. Listesi seçimden birinci çıkan ve başkan seçilen Hasan Dikme’nin seçim sonucunu değerlendiren açıklaması şöyle:

wa0014

“KAZANAN CHP OLDU

Sevgili CHP’liler,

Öncelikle 16 Ekim Pazar günü yaptığımız CHP İngiltere Kongresi’ne katılımınız ile çalışmalara verdiğiniz destek ve kullandığınız oylar ile tam bir demokrasi şölenine imza attığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

Biz, başından beri ve seçim çalışmalarımız boyunca ve kongre sırasında hep, birlik, beraberlik, demokrasi ve büyük CHP dedik. Sizler de bizlere inandınız ve hep birlikte sizin desteğiniz ile bu demokrasi şöleninde kazanan CHP oldu. Şu andan itibaren seçimi kimin listesinin kazandığının veya kimin başkan seçildiğinin bir önemi kalmamıştır. Şimdi hepimizin ortak kaygısı CHP olmalıdır, şimdi artık birlik zamanı ve birlikte, İngiltere’de büyük CHP’yi yaratma ve tesis etme zamanıdır. Oyunuzu hangi aday arkadaşımın listesine vermiş olursanız olun şimdi hep birlikte kenetlenme ve çalışıp CHP’yi İngiltere’de hak ettiği noktaya getirme zamanıdır. O nedenle, kalbi CHP için atan herkese şahsım ve yönetim kurulumuzun açık çağrısıdır; CHP’de şimdiye kadar hangi kademede olursa olsun, görev yapmış, emek vermiş, aday olmuş, olmamış, yönetim kadrolarında yer almamış ama CHP için gece gündüz çalışmış ismi bilenen bilinmeyen tüm yol arkadaşlarım, tüm eski ve yeni üyelerimiz, üye olmayan ama kalbi CHP için atan tüm yurttaşlarımız hepinizi birlikte çalışmaya davet ediyorum.

Yönetim kurulu olarak, bu kongrede görevi bize vermenizin onurunu yaşıyoruz ve sorumluluklarımızın gereğini yerine getirmek için hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başlamamız gerektiğine inanıyoruz. Seçim çalışmaları sırasında manifestomuz da belirttiğimiz projelerimizi hayata geçirmek için çalışma gruplarını yakın bir zamanda kurmayı ve işletmeyi planlıyoruz. Her bir CHP’li arkadaşıma açık çağrımdır, CHP’ye her birinizin katacağı bir şey mutlaka vardır, Bu nedenle, her birinizi, davetini kısa bir süre içinde yapacağımız ilk üye toplantımıza katılmaya, çalışma gruplarında görev almaya ve birlikte omuz omuza çalışmaya davet ediyorum.

Ortak kaygımız Türkiye’dir, CHP’dir ve İngiltere’deki toplumuzun sorunlarıdır. Gelin bu ortak kaygılarımıza çözüm üretmek için beraber çalışalım. Biz İngiltere’de sadece CHP’li yurttaşların sorunlarına eğilmeyi düşünmüyoruz. CHP’li olsun ya da olmasın, Türkçe konuşan bütün toplumumuzun sorunlarına eğilmeyi planlıyoruz. Bu kadar büyük bir sorumluluğun altına girerken ne kadar güçlü ve büyük olursak o kadar faydalı olacağımıza inancım tamdır.

Seçimler sırasında tüm seçmenlerimize sağ duyulu davranışlarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Seçmenlerimizin seçtiği yönetim kurulu olarak çalışmalarımıza derhal başladık. Önümüzdeki hafta geçici çalışma ofisimizi tutacağız. Siz üyelerimize söz verdiğimiz, çalışma merkezimizin bulunması için de çalışmalarımıza başladığımızı bilmenizi isterim.

Saygı ve sevgilerimle,

Hasan Dikme

CHP İngiltere Birliği Başkanı”

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.