AKP İstanbul Milletvekili Külünk, Londra’yla buluştu

UETD (Avrupalı Türk Demokratlar Birliği) İngiltere şubesince yapılan etkinlikte, AK Parti İstanbul milletvekili Metin Külünk yeni eğitim-öğretim sezonunun başlangıcı sebebiyle Londra gençleri ve aileleriyle bir araya geldi.

dsc_2548
UETD UK Başkanı Dr Turhan Özen

15 Ekim 2016 Cumartesi akşamı Londra Aziziye Camii’degerçekleşen etkinliğe yoğun katılım oldu. Aziziye Camii imamı Isa Karder tarafından okunan Kur’an tilaveti ile başlayan etkinlik, UETD UK Başkanı Dr Turhan Özer’in konuşmasıyla devam etti. 15 Temmuz darbe girişimini eleştiren konuşmasında “kanserli hücre” benzetmesini yapan Turhan, “Kendi içimizde beslediğimiz organik yapıdan çıkan bu ihanet asla unutulmayacaktır” dedi.

dsc_2562

Etkinliğe Suriye toplumunu temsilen katılan Muhammed Nacar, İngilizce olarak yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Ben hem Türk’üm, hem de Suriyeli’yim, bundan daha çok durur duyduğum bir şey yoktur.

“Biz Suriye halkı olarak her gecen Allah’ın ışığının Türkiye üzerinde olması için dua ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu’ndan beri Türkiye Müslüman cihadının büyük bir sesi olmuştur. Türkiye ve Suriye olarak zor zamanlarımızı geride bırakarak terörle ve karanlıkla mücadelemizde hep el ele olacağız”

Nacar’ı takiben Din Hizmetleri Müşaviri Mahmur Özdemir, yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verirken, 15 Temmuz akşamı halkın verdiği mücadelenin tarihteki önemini vurguladı.

Büyük alkışlarla ve Türk bayrakları eşliğinde kürsüye çıkan Külünk, konuşmasında Emperyalizm ve güç merkezlerinin dinamiklerini ele alırken, güç merkezinin ne hukuk, ne insan hakları ne de özgürlük kavramını dinlediğini belirtti.

Konuşmasında aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uluslarası etkisinden bahseden Külünk, Türkiye’nin tarih boyunca İslam’ı tanıtan ve hep dünyadan dua almış bir ülke olduğunun altını çizdi.

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk

 

FETÖ terör örgütü ile ilgili konuşmasında mücadelenin bir sonraki aşamalarını açıklayan Külünk, şunları söyledi:

“Bu örgütle işbirliği içinde olan işbirlikçilerin bu işlerin, soruşturmaların, operasyonların kendilerine ulaşmaması için özel çabaları var. Dolayısıyla önümüzdeki zaman dilimde bir başka fotoğrafla daha karşılacağız. Bu silahlı terör örgütüyle geçmiş zaman diliminde, 17 ve 25 Aralık sonrasında da, bu örgütün terör örgütü olduğunu bilmesine rağmen, Sayın Cumhurbaşkanının yüksek sesle ‘Bu yapının inlerine gireceğiz’ demesine rağmen, bu örgütle işbirliğini bilerek devam ettiren işbirlikçilerin de adaletin önüne çıkacağını göreceğiz. Toplum, bu ihanet örgütünün adalet önünde hesap vermesini beklediği kadar, bu örgütle bilerek işbirliği içine girmişlerin de hesap vermesini bekliyor.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.