Seçim öncesi CHP UK’de yeni üye şaibesi

dsc_0644

CHP UK Başkanlık seçimine günler kala bir anda artan yeni üye kayıt talepleri akıllara şaibe sorularını getirdi.

Altı Ok Grubu olarak CHP UK Başkanlığı seçimine girmeye hazırlanan Davut Karataş ve ekibi basın mensupları ile bir araya geldi. Davut Karataş başkanlığında Füsun Yaman, Oğuz Murat, Sebla Kingston, Hasan Korusoy, Gülhan Kaynar ve Eray Arda Akartuna’dan oluşan Altı Ok Grubu, geçtiğimiz Salı akşamı Islington’da misyon ve vizyonlarını anlatarak, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Seçime günler kala yüzlerce yeni üyelik başvurusunun yapıldığına dikkat çeken Davut Karataş, “Bunların tek bir elden toplandığı, üyelik formalarını aynı kişinin doldurduğu, üyelik ücretlerinin toplandığı şekilde duyumlar var. Bu paraları kim ödüyor, bu formları kim dolduruyor belli değil. Seçime 5 gün kala halen devam ediyor. Kafalarda ister istemez soru işaretleri oluşuyor “Niye?” diye çünkü maalesef seçim kurulunda hiç kimsenin bunları inceleme fırsatı olmayacak. Aslında bunlarının hepsinin tek tek, gerçek mi yoksa sahte üyemi diye incelenmesi gerekiyor.” diyerek bir şaibenin olabileceğini ifade etti. Davut Karataş, seçimi kazanması ya da kaybetmesi halinde CHP UK teşkilatına üyelik koşullarında önemli değişiklikler yapılmasını gündeme getireceğini, özellikle seçime günler kala yeni üye kayıtlarının ortadan kaldırılması için çalışacağının altını çizdi.

dsc_0645

DAHA ÇOK AKP’YE KAYAN OYLARIN PEŞİNE DÜŞECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nden kopup başta HDP ve AKP’ye giden seçmenlerin oylarını yeniden kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten başkan adayı Karataş, “HDP’ye giden oyların peşine düştüğümüz kadar hatta daha fazlası AKP’ye giden oyların peşine düşeceğiz çünkü bizim için en büyük tehlike; aslında Türkiye’de tek başına iktidar olan o, memleketi ayrıştıran o, ülkeyi iç savaş noktasına getiren o, her zaman kandırılan o. Dolayısı ile önce AKP’ye giden oyların peşine düşeceğiz.” şeklinde konuştu.

Altı Ok Grubu olarak CHP’nin özgün kuruluş ilkelerini savunduklarını belirten Karataş, parti genel merkezi ile koordineli çalışmalar yürüteceklerini böylece CHP’nin Birleşik Krallık’taki etki ve faaliyet alanlarını olabildiğince geliştirmeye çalışarak, burada yaşayan partililerin endişeleri ve eleştirileri ile parti politikalarında olumlu değişimlerin gerçekleşmesine katkıda sağlayacaklarını ifade etti.

 

dsc_0636

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.